Sociālie projekti

Meklējot piedzīvojumus!

Pavisam drīz autoekspedīciju fanus un cienītājus priecēs filma “Robežu gūstā”  par “ugunsdzēsēja” nogādāšanu no Laokajas uz Rīgu, kurā tiks parādīta autoekspedīcijas "Lao Cai – Rīga" norise: sagatavošanās darbi, auto remonts Lao Cai un tālais ceļš (ap 14 000 km) līdz Rīgai, šķērsojot Ķīnu, Mongoliju, Krieviju un Latviju. Filmā tiks izmantoti arī videomateriāli no iepriekšējām autoekspedīcijām "Pasaules jumts" (Rīga – Katmandu - Rīga 2002.g.), "Saules vārti" (Mehiko – Buenosairesa 2005.g.), "Āfrikas josta" (Rīga – Keiptauna 2007.g) un "Rīga - Melburna" (Rīga – Singapūra – Rīga 2009-2011.g), kas palīdzēs izprast ceļotāju psiholoģiju un to, kāpēc "ugunsdzēsējs" viņiem ir tik dārgs.

Saite uz video ŠEIT

Viens no ekspedīciju sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

2019.gada 16. februārī Pilskalnu autotrasē norisinājās LAF Folkreisa 3. posms. SK Garkalne racing komandai diena iesākās ar labiem panākumiem, bet neviens nebija gaidījis tādu dienas iznākumu.

Pēc četriem kvalifikāciju braucieniem SK Garkalne racing komandas braucēji bija visnotaļ labās pozīcijās:

Artis Biezais 1., 2., 4. un 2. vieta,

Ermīns Vācietis 3., 1., 1. un 3. vieta,

Raivis Biezais 2., 2., 2. vieta un ceturtā brauciena cīņa par uzvaru beidzas ar palikšanu kupenā.

Kvalifikāciju braucienos izcīnītās vietas visiem trim SK Garkelne racing braucējiem garantēja vietu A finālā starp desmit labākajiem 16.februāra folkreisa sportistiem.

SK Garkalne racing komandas puiši nekļūdījās un pārrakstīja LV Folkreisa vēsturi, jo nevienai komandai līdz šim nav bijis pa spēkam ieņemt visus trīs goda pjedestāla pakāpienus (lasīt vairāk)

Vairāk informācijas ŠEIT

Viens no SK Garkalne racing komandas atbalstītājiem: Mēbeļu darbnīca

Jau tradicionāli rudenī īsi pirms Latvijas valsts svētkiem nu jau 13. reizi Irlavā norisinās Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas kauss cross contry. Otro gadu pēc kārtas arī sacensību idejas tēva nu jau aizsaulē aizgājušā Oskara Grīga piemiņas sacensības.

Sacensības vienmēr īpašas ar to, ka trase, kā jau dziļā rudenī, ir pamatīgs pārbaudījums sportistiem. Ir bijušas sacensības gan stipri lietainos, gan apledojuma apstākļos, šoreiz – trasē izteikti lipīgs un smags māls. Kā savulaik sportistiem teica Oskars Grīgs: ”Jūs esat kareivji, jums jāpārvar šīs grūtības, lai kaut nedaudz izprastu to, ko kara apstākļos izcīnīja mūsu senči Pulkveža Oskara Kalpaka vadībā”!

“Universālā kareivja” statusu pārliecinoši apliecināja Arnolds Sniķers, kurš aizvadījis veiksmīgu sezonu motokrosā, izcīnot 3. vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē, gan palīdzot izcīnīt 7. vietu Eiropas Nāciju, kausā startējot Latvijas izlases sastāvā. Oskara Kalpaka kausā izcīnīta pārliecinoša  uzvara gan apvienotajā E1, E2, E3 klasē, gan uzvara absolūtā vērtējumā, atstājot aiz sevis enduro vecmeistarus brāļus Jāni un Eināru Vinterus. Vairāk informācijas šeit

Pasākumu finansiāli atbalstīja: Mēbeļu darbnīca

BURLAK šoreiz devās uz Madonas pusi, Liezeras pagasta LĀCIEM, kur norisinājās grandiozs 4x4 piedzīvojums. Signāls EM Trophy jau vairākus gadus pēc kārtas rīko bezceļu auto sacensības, kur ir iespēja baudīt gan pašu sacensību garu, gan vērot nenogurstošos kvadraciklu un citu sacensību auto dalībniekus.

Šoreiz vienuviet bija skatāmi 5 sacensību posmi un visdažādākie 4x4 transportlīdzekļi, kā arī kravas automašīnas.

Kā īpašu pārsteigumu skatītājiem piedāvāja iespēju sajust ceļojuma garu leģendārajā arktisko ekspedīciju automobīlī BURLAK. Bija iespēja apskatīt, aptaustīt, iesēsties, aprunāties ar ekspedīcijas dalībniekiem un nesteidzīgā gaisotnē noskatīties filmu par piedzīvojumiem ceļā uz Balto lāču salu. Vairāk informācijas šeit

Viens no pasākuma sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

Liepājā noskaidroti Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāta uzvarētāji U16 grupā (2002. dzimšanas gads). Puišu turnīrā uzvarēja BJBS “Rīga/DSN” (treneris Ralfs Stašāns).

Finālspēlē “Rīga/DSN” (4.) pārliecinoši pieveica BS “Ķeizars/VEF Rīga” (2.; treneris Jānis Butāns) – 83:65 (14:23, 37:29, 68:42). Uzvarētājiem liels pārsvars metienu precizitātē: divpunktnieki 19/34 – 22/51, trīspunktnieki 8/25 – 3/17. Uzvarētājiem Krišs Helmanis guva 24 punktus un izcīnīja 14 bumbas, Markuss Kudrjavcevs 24, Kristians Feierbergs 19 (9 atl.).Zaudētājiem Raimons Stašāns guva 17 punktus.

Cīņā par 3. vietu BJBS “Rīga/A. Kraukļa VEF” (3.; treneris Marko Zarkovičs) pieveica pamatturnīra labāko komandu BJBS “Rīga/Rīdzene” (1.; Arvo Kallaste) – 96:85 (14:25, 42:42, 64:62). Uzvarētājiem Rihards Parādnieks guva 27 punktus, Noa Viljamsons 24 (9 atl.), Dāvis Denafs 16 (9 atl.). Zaudētājiem Toms Skuja guva 25 punktus (6 piesp., 6 atl.), Gatis Vēgners 23 (11 atl.)..(lasīt vairāk)

BJBS "Rīga/DSN" viens no sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

"Kriminālās ekslences fonds" ir latviešu pilnmentrāžas kriminālkomēdija par diviem draugiem, Imantu un Hariju, kuri vēlas kļūt par kriminālajiem ģēnijiem un būt slaveni. Ideja par šo stāstu radās režisoram, Oskaram Rupenheitam, kurš jau iepriekš ir priecējis ar veselām piecām "Piens Fest" īsfilmām. Filma ir pilnībā tapusi par filmas autoru, privātu atbalstītāju un labvēļu kopīgi sarūpētajiem līdzekļiem. Daļu no budžeta savāca paši skatītāji – 2015. gadā filma kļuva par veiksmīgāko atbalstīto projektu vietējā kolektīvā ieguldījuma platformā ProjektuBanka.lv, piesaistot vairāk kā 10 000 EUR (lasīt vairāk) Filmas treileris – ŠEIT “Kriminālās ekselences fonda” Facebook lapa: https://www.facebook.com/kefmovie/  Viens no filmas sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

Tradicionāli rudenī, jau 12. reizi novembra sākumā tiek organizētas Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas kausa sacensības Cross Country. Šogad šīs sacensības būs par godu arī Oskara Grīga piemiņai, kurš nu jau devies aizsaulē un bija šī pasākuma galvenais iniciators.

Savulaik viņa teiktie vārdi – „Kamēr vēl būšu, tikmēr Kalpaka piemiņu caur motosportu saglabāsim, un domāju, ka to turpinās arī nākamās paaudzes.” Oskara Grīga vārdi ir piepildījušies, jo dēls, Gatis Grīgs turpina tēva iesākto (..) (lasīt vairāk)

Viens no pasākuma sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

"Burlak" ir auto-visurgājējs: vienīgais eksemplārs pasaulē. Īpaši izgatavots ekstrēmiem, arktiskiem laika apstākļiem, kad gaisa temperatūra sasniedz līdz pat 60 grādu salu.

"Burlak" piemīt teicamas spējas pārvietoties pa bezceļiem, tādiem kā purvi, sniega lauki, kalni, dubļi un nelielas ūdens tilpnes. Ūdenī "Burlak" var pārvietoties ar ātrumu 6 km/h, bet nav piemērots braukšanai pa asfaltētu segumu. Kā gaisa spilvens kalpo riepas. To spiediens tiek regulēts no salona, kas atvieglo riepu spiediena maiņu pie atbilstoša seguma (..) (lasīt vairāk)

"ZeKurbulis" sižetā ekspedīcijas dalībnieks Kaspars Indriksons ar "ZeKurbulis" vadītāju Paulu Timrotu pārrunā ekspedīcijas gaitu un apskata īpaši Ziemeļpolam būvēto 3,2 metrus augsto automašīnu.

Šādā izpildījumā "Burlak" visurgājējs ir tikai vienā eksemplārā pasaulē. Tas aprīkots ar bruņu transporta riteņu tiltiem, "Toyota" trīslitru dīzeļdzinēju un automātisko pārnesumkārbu. Interesanti, ka tehniskos mezglus iespējams remontēt no transportlīdzekļa kabīnes (..) (lasīt vairāk)

Interaktīvā instalācija īpaši izcels jaunāko no biedrības sadarbības projektiem – sabiedrisko iniciatīvu "Mākslai vajag telpu". Instalācijas mērķis ir veicināt diskusiju par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un ikvienam dot iespēju paust savu atbalstu, nofotografējoties un publicējot attēlu sociālajos tīklos, lietojot #ATBALSTI_MVT. Instalācija balstās uz trīs kolonnām, bet ceturtās kolonnas vietā ir tukšums – tāpēc ikviens aicināts kļūt par balstu un atbalstu laikmetīgās mākslas telpas radīšanā, pielikt savu roku muzeja tapšanā un pastāstīt par to citiem (..) (lasīt vairāk)

Viens no pasākuma sponsoriem: Mēbeļu darbnīca

Ceļojums bijis izplānots tā, lai būtu pietiekami daudz iespēju apskatīt pa ceļam visu interesanto - vietējos ciemus, dabu, apskates vietas, pieminekļus. Bezceļu posmos - vidējais ātrums bijis vien 6-7 km/h, maksimālais - 30 km/h. Bijušas vairākas dienas no vietas, kad nav sastapts neviens cilvēks! Taču viss bijis līdzsvarā - daudz pārbraucienu, bet arī daudz brīžu dvēselei.

Stāsta viens no ekspedīcijas dalībniekiem - Edgars: "Man tā bija došanās nezināmajā, ar auto lietām vispār esmu uz jūs. Taču ļoti vēlējos redzēt Kandalakšu, kur deviņus gadus dienēja mans vectēvs. Viņu iesauca 1945. gadā, tolaik dienestā turēja daudz ilgāk nekā vajag - nepaveicās viņam. Ļoti gribēju redzēt tās vietas (..) (lasīt vairāk)

Jūnija sākumā uz Vjetnamu devās seši autoekspedīcijas "Lao Cai – Rīga" dalībnieki, kuru mērķis ir no Vjetnamas atgādāt atpakaļ uz Latviju pirms vairāk nekā septiņiem gadiem tur pamesto autoekspedīcijas "Rīga – Melburna" mašīnu – ekspedīcijas vajadzībām pārbūvēto "ugunsdzēsēju" "Mercedes Benz" (lasīt vairāk)

Viens no ekspedīciju atbalstītājiem: Mēbeļu darbnīca

Lasi vēl:

- 'Ugunsdzēsējs' iebrauc Eiropā: tūkstošiem kilometru pa kolorīto Krieviju

 - 'Ugunsdzēsējs' jau Mongolijā: mūku šovs, kalnu pārsteigumi un 'gandrīz iesprūšana'

 - Ekspedīcija 'Lao Cai – Rīga': ķīniešu lielummānija, iespaidīgas ainavas un ģindeņi klinšu sienās

 - Ekspedīcija Lao-Cai Rīga: latvieši ar 'ugunsdzēsēju' jau ir Ķīnā

 - Latviešu 'ugunsdzēsējs' Vjetnamā: ar cīņu pret birokrātiju sākas ekspedīcija Lao Cai-Rīga